Hasan İlter Biyografisi


Hasan İlter Biyografisi

1958 yılında Kayseride doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketinde yaptı. Daha sonra yerleştiği İstanbulda ülkücü saflara katıldı. 1979da komünistler tarafından 8 kurşunla vurularak „gazilerimiz arasında yer aldı. 1980 yılında düzenin oyunu ile hapse girdi.
Liseyi cezaevinde dışarıdan bitirdi. 1989 yılında cezaevinden girdiği imtihanla Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 1997de mezun oldu. Tahliye olana kadar İstanbul-Kartal, Kayseri-Zincidere, Malatya, Elazığ ve Diyarbakır askeri cezaevlerinde toplam 11 sene yattı. 1991de tahliye olunca girdiği Botaştan 2005 yılında ayrılarak Ankara Barosuna bağlı avukat olarak çalışmaya başladı. Yusufiyeli Ülkücüler Derneği`nin kurucu genel başkanı olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Bizim Ocak, Bizim Dergah, Yeni Düşünce gibi yayınlarda yer alan ilk yazılarını cezaevindeyken kalem aldı. Deneme ve hikayelerinin yanı sıra derlemeler yaptı. Yusufiye Hikayeleri, Evliyaların Sözleri ve Emine Akçilin Mektupları isimli basıma hazır üç kitabı var. Botaşta çalışırken Türk Sanat Müziği ile ilgilendi, ud çaldı. Kendine ait üç bestesi buluyor.

Yazışma için: hasanilter@hotmail.com

'Hasan İlter Biyografisi' konusunu bir tıklamayla Facebook`ta paylaşabilirsin!..
Tarih: 04 Ağustos 2009 Kategoriler: Kimdir?

Etiketler:


Konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?   Hasan İlter Biyografisi ile ilgili yorumlar...